Dívčí válka (Divadlo Františka Ringo Čecha)

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
31.03.2014 19:00
Římská 45
Divadlo U Hasičů, Římská 45, Praha 2
31.03.2014 18:30

DÍVČÍ VÁLKA


František Ringo ČechPředstavení Dívčí válka je nejnavštěvovanější divadelní komedie všech dob pojednávající o věčném boji mezi muži a ženami v podání Čechova prozatimně osvobozeného divadla.


Jiráskovy Staré pověsti české zná každý z nás. Ovšem ne všechno, co Jirásek napsal musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Dívčí válka Františka Ringo Čecha je úsměvná parodie na tuto známou pověst. Atraktivnost tohoto představení se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.Autor sám o této komedii říká:


 „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru“, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká ( erotika, politika ). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce