EMIL VIKLICKÝ QUARTET feat. MIROSLAV HLOUCAL

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
06.05.2014 21:30
Národní 20
Reduta Jazz Club, Národní 20
06.05.2014 17:30

REDUTA JAZZ CLUB
Národní 20, Praha 1
REDUTA JAZZ CLUB & THEATRE – PROGRAM


Úterý, 16. Červenec 21:30h


EMIL VIKLICKÝ QUARTET feat. M.HLOUCAL


ALL STARS BAND


www.viklicky.com
 


Pianista a skladatel Emil Viklický je jednou z nejvýraznějších postav tuzemské hudební scény. Svým syntetickým přístupem již dávno přesáhl hranice jazzu. Vedle nahrávek s předními světovými jazzmany, mezi nimiž najdeme i basieovského veterána Joe Newmana, pianistu Jamese Williamse a jednoho z nejlepších současných kytaristů Billa Frisella, a snah o fúzi folkloru s jazzem se věnuje také soudobé hudbě a složil i operu Faidra.
Miroslav Hloucal studuje VOŠ (Jazz College) Jaroslava Ježka. Současně hraje ve formacích Infinite Quintet, Points, Lanugo, Bucinatores. Je členem Orchestru Gustava Broma a Velebandu. Spolupracuje s triem Petra Zelenky a Pražským Big Bandem Milana Svobody. Zúčastnil se festivalů Jazz Goes To Town, Jazz na Hradě, Jazz na ulici a také zahraničních festivalů Pflasterspektakel (Rakousko) a Afyon Jazz festival (Turecko). Byl hostem v kapele Douga Wimbishe.V roce 2012 se stal vítězem německé soutěže Jazz Prix.


Emil Viklicky started to play piano in quite early age. As a pianist, Emil often performs in international ensembles alongside musicians from the U.S. and other European countries. Viklicky’s work has gained him quite a number of prestigious awards. Miroslav Hloucal  He is currently studying his final year at Jazz Faculty of Jaroslav Jezek’s College in Prague.In 2012 he won the German Jazz Prix competition.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce