Ennio Morricone

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
12.02.2015 20:00
Neuvedeno
Neuvedeno
03.02.2015 14:00

Legenda filmové hudby Ennio Morricone se vrací

Neexistuje větší synonymum pro filmovou hudbu než on. Slavnějšího a úspěšnějšího filmového hudebního skladatele lze najít velmi těžko. Jediný hudební skladatel, který obdržel Oscara za celoživotní dílo, Ennio Morricone, se vrací do České republiky.

Po obrovském úspěchu při koncertu vyprodané O2 areny v únoru 2014 se ve čtvrtek 12.února opět představí na stejném místě. Tentokrát se ale tento římský rodák přijede do Čech rozloučit. Jedná se jeho poslední turné. Pětaosmdesátiletý velikán je autorem mnoha slavných především filmových melodií. Jeho skladby mnohokrát předčily samotnou vizuální kvalitu snímku, ke kterému byly vytvořeny. Morricone proslul i díky spojení s režisérem Sergiem Leonem. S tím spolupracoval na filmech Tenkrát na západě, Pro hrst dolarů navíc nebo Hodný, zlý a ošklivý. Filmů, pro které vytvořil hudební podkres, je nespočet. Mezi další nezapomenutelné lze řadit filmy Bio Ráj, Legenda o 1900, Mise, Nedotknutelní a mnoho jiných. Kromě Oscara má Morricone ve své sbírce 4 ceny Grammy, 5 cen Bafta nebo 2 evropské Oscary EFA. Toho získal naposledy v roce 2013 za hudbu k úspěšnému filmu Nejvyšší nabídka, který se natáčel mimo jiné v Praze.

Ennio Morricone se v pražské O2 areně rozloučí za doprovodu kompletního symfonického orchestru, který bude čítat více než 200 zpěváků a muzikantů. To, že jeho rozlučkový koncert bude velkým emotivním zážitkem, je po minulém vystoupení prakticky jasná věc. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 12. února 2015 od 20:00 hodin.

Posledních 22 vstupenek (sektory 001, 002 a 101) v prodeji jen na pokladnách O2 areny a prodejních místech Ticketportal.

Pokyny pořadatele

ZTP/P VYPRODÁNO

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce
Dub.
16

DAVE MATTHEWS BAND

O2 universum, Sál A ( Praha )

Vstupenky
Dub.
18

QUEENIE

O2 universum, Sál A ( Praha )

Vstupenky
Dub.
19

QUEENIE

O2 universum, Sál A ( Praha )

Vstupenky
Dub.
20

NO NAME

O2 universum, Sál A ( Praha )

Vstupenky