Gruzínské národní show – SUKHISHVILI

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
08.11.2014 18:00
5. května 1640/65
Kongresové centrum Praha, Kongresový sál
06.11.2014 23:59

Slavný taneční soubor z Gruzie založili v roce 1945 Iliko Suchišvili a Nino Ramišvili. Iliko a Nino uskutečnili svůj sen: gruzínský tanec si získal celosvětové uznání, a tito mladí lidé se stali partnery nejen na jevišti, ale i v životě.
Suchišvili se stal prvním souborem lidových tanců, který vystoupil na jevišti La Scaly v Miláně (1967). Opona šla nahoru 14krát, čímž byl překonán rekord slavného tenoristy Enrica Carusa (11krát), a noviny, překypující chválou, napsaly: „Gruzínští baletní umělci jsou naprostá dokonalost!“, „Spojení mužské bravury a ženské graciéznosti“, „Jejich tanec je výzvou gravitačním zákonům“.
V Anglii se soubor stal během mistrovství světa ve fotbale bezprecedentním konkurentem tohoto sportu, fanoušci doslova přeplnili koncertní sály. Královna Velké Británie, nadšená vystoupením, osobně předala Iliko Suchišvilimu zlatou medaili. „Osmý div světa“ – tak nazval soubor Suchišviliho taneční soubor mezinárodní tisk.
The Washington Post (USA) „Pokuste se vyskočit a ve vzduchu se seskupit. Potom dopadněte na zem přímo na kolena a znovu vyskočte, abyste to vše zopakovali znovu a znovu! … Okouzlete krásné dámy, které poklidně i vesele sledují váš odvážný tanec, jehož cílem je získat si jejich přízeň“.
Daily Mirrors (Velká Británie) „Gruzínští umělci jsou dokonalost sama. To ani není tanec, to je let. Bouře na scéně“.
Dnes má soubor 500 tanečníků a vlastní orchestr. Za svou historii uskutečnil více než 250 turné, navštívil 88 zemí, uskutečnil 12 300 vystoupení a shlédlo jej více než 7 milionů diváků.

Vstupenky můžete zakoupit a vytisknout též on-line – HOMEtickets!!

ZTP/P info:
držitelé průkazu ZTP/P dle zvolené kategorie se slevou 50%, doprovod držitele průkazu ZTP/P (jedna osoba) se slevou 50%
Sleva je k dispozici na prodejních místech Ticketportal i přímo na ticketportal.cz – zvolte ji v nákupním košíku.
Pro vozíčkáře vyhrazena místa v Parteru za 99 Kč, bezbariérový přístup zajištěn.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce