Hana Zagorová a Petr Rezek

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
01.10.2014 19:00
Sokolská 25
Kino Metropol, Sokolská 25, Olomouc
30.09.2014 23:59

HANA ZAGOROVÁ a PETR REZEK
BOOM! BAND Jiřího Dvořáka

Hana Zagorová je česká zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka. Po Lucii Bílé drží nejvíce ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka, stala se držitelkou devíti zlatých slavíků nepřetržitě od roku 1977 až do roku 1985. Během své kariéry nazpívala více než 800 písní. Na koncertních turné projela kromě České a Slovenské republiky celou Evropu, Střední Asii, Střední a Severní Ameriku. Získala několik zlatých a platinových desek, cen a uznání u nás i v zahraničí.

Hana Zagorová se po studiu herectví v Brně přestěhovala do Prahy, kde například hostovala v Divadle Semafor v Suchého parodickém představení Kytice. Začala se však místo herectví věnovat pěvecké kariéře. Od roku 1977 vyhrála celkem devětkrát za sebou v anketě Zlatý slavík a suverénně tak zaujala post nejpopulárnější domácí zpěvačky. Na koncertech se začala objevovat s vlastní doprovodnou kapelou Karla Vágnera a druhým zpěvákem Petrem Rezkem. Koncem sedmdesátých letech koncertuje i s italským zpěvákem Drupim.
V osmdesátých letech nazpívala další sólové hity a daří se jí i v zahraničí. Navíc vystupuje s pěveckým a tanečním duem Petra Kotvalda a Stanislava Hložka.
V červnu 1989 podepsala petici Několik vět, byla jí okamžitě zastavena činnost a na veřejnosti znovu zazpívala v listopadu 1989, kdy společně s Jaroslavem Hutkou zazpívala hymnu na Václavském náměstí. Od roku 1992 poněkud omezila svou činnost a znovu začala koncertovat za doprovodu skupiny Boom Band! v druhé půli devadesátých let, opět navázala koncertní spolupráci s Petrem Rezkem, se kterým pravidelně vyprodává sály v Čechách, na Moravě a na Slovensku během celého roku.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce