KEBAB

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
22.10.2014 19:30
Jungmannova 1
Divadlo KOMEDIE, Jungmannova 1, Praha 1
22.10.2014 19:00

Divadlo Komedie
Jungmannova 1, Praha 1
DIVADLO KOMEDIE – PROGRAM

GIANINA CĂRBUNARIU
Režie Vojtěch Štěpánek
Scéna Milan David
Kostýmy Jana Hauskrechtová
Překlad Jitka Lukešová

Hrají
Mady Kristýna Leichtová
Voicu Jiří Racek
Bogdan Jakub Chromeček

„Tady není doma, ale doma taky není doma, protože doma je to horší než všude, kde není doma. Už nikdy zpátky domů, už nikdy zpátky, ne.“
O neúprosné realitě rumunských imigrantů v Irsku a o tom, co všechno jsou lidé schopni udělat a čeho jsou ochotni se vzdát v naději na lepší život.
Délka představení: 100 minut
Datum premiéry: 2012-10-15

Gianina Cărbunariu
Tvorba Gianiny Carbunariu je známa téměř po celé Evropě. Inscenovali jsme již její hru Kebab (původně ve Strašnickém divadle, posléze přeneseno do Divadla Komedie.) Gianina vystudovala francouzskou a rumunskou literaturu, posléze i režiji na divadelní a filmové fakultě. V Rumunsku je vyhledávanou režisérkou a dramatičkou.
Ve svých projektech se snaží hledat a odstraňovat bariéry mezi jevištěm a okolním světem. Ve svém dlouhodobém projektu DramAcum se zabývá teorií současného dramatu, spoupracuje s mladými autory a vytváří s nimi nový specifický dramatický jazyk nastupují autorské generace.
Gianina říká: „Je načase, aby naše generace na sebe vzala zodpovědnost. Za komunismu bylo všechno metaforické. Teď máme potřebu být ve spojení se skutečností.“

Vstupenky můžete zakoupit též on-line na Internetu a ihned
vytisknout v pohodlí svého domova – HOMEtickets!!

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce