LENI

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
13.05.2014 19:00
Ovocný trh 6
Divadlo Kolowrat
11.05.2014 19:00

Režie: Valeria Schulczová
Dramaturgie: Roman Olekšák, Miriam Kičiňová
Scéna: JaOnMi (Ján Ptačin, Ondrej Zachar, Michal Lošonský)
Hudba: Martin Hasák„Vždy mě zajímala jen krása. Nikdy mi nešlo o politiku.“ Navzdory tomu se Leni Riefenstahl nikdy nezbaví nálepky „Hitlerova režisérka“.


Byla obdařena výjimečným talentem. Jako tanečnice dostávala nabídky z celé Evropy, jako herečka měla možnost pracovat pro Hollywood. Zůstala však v Německu a stala se režisérkou. Začala natáčet filmy pro Hitlera, užívala si úspěch a slávu. Spolu s porážkou Třetí říše však přichází i její osobní pád. Pro celý svět zůstává jen člověkem, který dal svůj talent do služeb moci.


Původní slovenská hra Leni autorské dvojice Valerie Schulczové a Romana Olekšáka je o fiktivním setkání dvou skutečných lidí. Legendárního moderátora Johnnyho Carsona, jehož „The Tonight Show Starring Johnny Carson“ patřila třicet let k nejsledovanějším talkshow Ameriky, a kontroverzní Leni Riefenstahl, „dvorní režisérky“ Adolfa Hitlera. Je rok 1974, Johnny je na vrcholu kariéry a Leni v Americe představuje svůj první dokončený projekt od porážky Německa – knihu fotografií z Afriky – Last of Nubu. Johnny však ví, co jeho diváky zajímá víc než umění. Lenina minulost se stává hlavním tématem, které nepřekryje ani její rodící se vztah s asistentem Horstem, mladším o čtyřicet let. Johnny odhaluje Leniny osobní postoje k fašizmu a holokaustu. Chce zjistit, jak velkou cítí vinu. Houstnoucí atmosféru talkshow ještě víc vyhrotí německá divačka Bertha.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce