MAGDALENA KOŽENÁ & LA CETRA

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
30.03.2014 19:30
náměstí Jana Palacha
Rudolfinum - Dvořákova síň
29.03.2014 23:59

MAGDALENA KOŽENÁ – mezzosoprán
La Cetra Barockorchester Basel
Andrea Marcon – dirigent, cembalo
neděle 30. března 2014, 19:30 hod. / Praha, Rudolfinum, Dvořákova síň


Koncert se koná ve spolupráci s Českou filharmonií. Magdalena Kožená vystoupí v Rudolfinu společně s basilejským ansáblem La Cetra (www.lacetra.ch). Soubor patří k naprosté světové interpretační špičce v oboru barokní hudby. Jako dirigent se představí Ital Andrea Marcon, renomovaný dirigent, Magdalenin pravidelný spolupracovník na světových pódiích i v nahrávacích projektech pro Deutsche Grammophon.
Vzhledem k očekávanému narození miminka půjde o jediný koncert, na kterém Magdalena v tomto roce pro české publikum zazpívá. Praha je po Heidelbergu a Toulouse třetím a posledním evropským zastavením, na němž Magdalena představí zcela nový, atraktivní monteverdiovský program. Jde navíc o její poslední letošní koncert v České republice, na kterém vystoupí zároveň jako patronka právě probíhajícího Roku české hudby 2014.

Program: Con che soavi accenti… / Jak líbeznými tóny… Claudio Monteverdi a jeho doba
M. Uccellini: Bergamasca / C. Monteverdi: Con che soavità, Disprezzata Regina / T. Merula: Ballo detto il Polliccio, Ciaccona / C. Monteverdi: Addio Roma, addio Patria, amici addio / D. Castello: Sonata XV a quattro / C. Monteverdi: Quel sguardo sdegnosetto, Si dolc’è il tormento, Damigella tutta bella / B. Marini: Passacaglio a quattro / C. Monteverdi: Il Combattimento di Tancredi e Clorinda


www.kozena.cz
www.lacetra.ch
www.cema-music.com
www.deutschegrammophon.com  

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce