Mandragora, Národní divadlo Brno

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
13.10.2014 19:00
Neuvedeno
Neuvedeno
03.10.2014 18:30

Mahenovo divadlo, Malinovského nám. 1, Brno

NICCOLÒ MACHIAVELLI (1469-1527)
scéna:
Martin Černý
kostýmy: Marta Rozskopfová
hudba: Petr Kofroň
dramaturg: Martin Dohnal
režie: Ivan Rajmont
úprava: Ivan Rajmont

Nejslavnější a nepochybně nejzdařilejší renesanční komedie vůbec, ze které vycházeli nejproslulejší komediografové včetně Goldoniho a Molièra.
Kalimach touží po milostných hrátkách s mladou a překrásnou Lucrezií, jež je však bohužel manželkou postaršího Mikuly, který sní o synovi a dědicovi.
Sluha Ligur namluví Kalimachovi, aby se přestrojil za doktora a přesvědčil Mikulu, že pro zvýšení plodnosti musí Lucrezie užívat mandragoru. Mandragora však údajně nepochybně zahubí prvního muže, který se s ní bude milovat. Kalimach navrhne Mikulovi, že pro tento účel najde náhodného hlupáka…
Italský učenec a diplomat Machiavelli napsal v době vyhnanství vynikající komedii, která vycházela z komedií antických, starořímské palliaty (starořímská komedie podle řeckého vzoru), středověké frašky (motiv mastičkářství) a nepochybně z rozvernosti a burlesknosti Boccacciova Dekameronu. Výbornými dialogy a rafinovanou prací se zápletkami položil Machiavelli základ moderní veselohře co do formy a charakteristiky.
Premiéra: 26. října 2012 v Mahenově divadlo

Vstupenky můžete zakoupit též on-line přímo na ticketportal.cz
a ihned vytisknout v pohodlí svého domova – HOMEtickets!!

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO NA TICKETPORTAL.CZ

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce