Marná lásky snaha

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
10.08.2014 20:30
Neuvedeno
Neuvedeno
10.08.2014 20:00

V dravé i hravé komedii lásky účinkuje řada ostravských herců, budeme mít možnost vidět Kateřinu Janečkovou, která je známá mj. z televizního seriálu Ošklivka Katka, Vladimíra Poláka, Jiřího Sedláčka. Dále hrají Michal Kavalčík, Lada Bělášková, Tomáš Jirman, Jan Fišar a další.

Představení plné hudby a živé herecké akce připraví pro ostravskou část slavností režisér Ondrej Spišák. „Marná lásky snaha je bláznivá komedie plná slovního a situačního humoru, která si střílí z lidské domýšlivosti a zároveň přesně popisuje směšné lidské chování ve věcech lásky,“ říká režisér, který chce téma přiblížit hlavně mladým divákům. Tento rok také ostravský skladatel Pavel Helebrand spolupracuje s americkou skladatelkou a vynikající zpěvačkou a violoncellistkou Ashiou Grzesik.

Co se může stát, když se z jen tak hecu náruživé mládí vrhne z víru života do náruživého napravování, které však není cestou nápravy, ale zdrojem další zábavy? V inscenaci Marná lásky snaha se skrývá docela prostý smysl: lidská přirozenost se nakonec vždycky vysměje zákazům a příkazům. Shakespeare i ve své nejintelektuálnější komedii připomíná, že jeho hra není jen komedií intelektu, ale především komedií lásky.

OBSAZENÍ
Král navarský Ferdinand: Albert Čuba
Biron: Vladimír Polák
Longaville: Josef Kaluža
Dumaine: David Punčochář
Boyet: Tomáš Jirman
Armando: Jiří Sedláček
Smítko: Michal Sedláček
Princezna francouzská: Kateřina Janečková
Rosalina: Lada Bělašková
Kateřina: Tereza Dočkalová
Marie: Andrea Mohylová
a další…

Pravidla pořadatele při nepříznivém počasí

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce