Na mělčině

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
26.09.2014 19:00
Neuvedeno
Neuvedeno
22.09.2014 23:59

Inscenace Divadla Kalich
NA MĚLČINĚ

Autor: Frank Houtappels

Režie: Jakub Nvota
Hrají: Iva Janžurová, Miroslav Vladyka, Barbora Munzarová, Sabina Remundová
Scéna: Martin Černý
Kostýmy: Lucie Loosová

Herečka Iva Janžurová se rozhodla přijmout roli mimo své domovské Národní divadlo. K tomuto výjimečnému kroku ji přiměla nabídka z Divadla Kalich textu originální komedie nizozemského autora Franka Houtappelse Na mělčině o dvou sestrách, jejich matce, tátově popelu a manželství s omezenou trvanlivostí.

Po boku Ivy Janžurové hrají Barbora Munzarová, Sabina Remundová a Miroslav Vladyka.
„Není v současné světové dramatice mnoho her, které by nabízely hned tři velké příležitosti pro ženy – herečky. Komedie Na mělčině takovou hrou je. Disponuje životní moudrostí, humorem a zároveň je v ní odvěký příběh běhu času, vnímaný přes model rodiny. Každý z nás dospěje pod ochranou rodičů, aby záhy začal chránit je, starat se o ně a doufal, že je pro svoje děti tím, čím byli rodiče pro něho. Toto odvěké střídání generací přináší pravdy, ale i trpkost, ironii života a humor jako zbraň, díky níž je možné přežít,“ říká režisér Nvota.

Tři ženy rekapitulují po smrti manžela a otce svůj život. To, kam se dostali a co je čeká. Život je ale velmi zvláštní a najednou se ocitnete tam, kde byste to nejméně čekali. Například v Thajsku

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce