NORA, Národní divadlo Brno

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
20.09.2014 19:00
Zelný trh 4
Divadlo Reduta
10.09.2014 18:30

Divadlo Reduta, Zelný trh 4, Brno

HENRIK IBSEN
režie:
Rastislav Ballek

Nora a Torvald Helmerovi se připravují na zázrak: Po letech strádání se na ně obrátilo štěstí. Cítí zasloužené zadostiučinění. Přicházejí Vánoce…
Ibsenovo drama bylo v českém jazyce poprvé uvedeno hereckou společností Pavla Švandy ze Semčic v Prozatímním divadle v Brně v roce 1887, a to pod názvem Vánoce.
Od té doby prošlo mnohými interpretačními peripetiemi podle toho, jak se zásadním způsobem měnil pohled na postavení ženy v manželství, v rodině, ve společnosti. Přitom však příběh o fatálním nedorozumění mezi mužem a ženou, kteří tvoří společnou rodinu, projektují společnou budoucnost a obývají společnou domácnost, aniž by si všimli, že žijí ve vlastních rozdílných světech, neztratil nic ze své původní dráždivosti. Stále dokáže jako blesk nečekaně udeřit na publikum v hledišti, čekající spolu s protagonisty na zázrak naplnění rodinného štěstí, lásky a vzájemného porozumění.
První redutní inscenaci zamýšlíme jako intimní, leč intenzivní koncert dvou předních herců činohry ND Brno Evy Novotné a Petra Halberstadta pod výraznou režijní taktovkou Rastislava Balleka.
Premiéra 1. listopadu 2013, Divadlo Reduta

Vstupenky můžete zakoupit též on-line přímo na ticketportal.cz
a ihned vytisknout v pohodlí svého domova – HOMEtickets!!

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO NA TICKETPORTAL.CZ

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce