OSUD, Národní divadlo Brno

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
05.10.2014 17:00
Neuvedeno
Neuvedeno
25.09.2014 16:30

Janáčkovo divadlo, Roosveltova 31/7, Brno

Leoš Janáček (1854-1928)
libreto:
Fedora Bartošová
dirigent: Jakub Klecker
režie: Ansgar Haag
scéna: Kerstin Jacobssen
kostýmy: Simona Vachálková
sbormistr: Josef Pančík
dramaturg: Patricie Částková

O lásce, které nepřálo štěstí
Historie opery Osud začíná rokem 1903, kdy bezmála padesátiletému Janáčkovi zemřela jediná dcera a Národní divadlo odmítlo operu Její pastorkyňa, kterou – i přes velmi špatný psychický stav – dokončil.
Upadl do hluboké deprese. Odjel se léčit do lázní Luhačovice, kde se ubytoval v Lázeňském hotelu. Pozorně vnímal tamní ruch, zapisoval si popěvky hostů i perso­nálu, poslouchal kolonádní orchestr i hudeckou kapelu.
Mezi množstvím nápěvků se objevil také záznam mluvy paní Kamily Urválkové, osmadvacetile­té krasavice, manželky lesního správce.
Mladá žena Janáčkovi během důvěrných schůzek svěřila svůj někdejší milostný příběh. Ten ho zaujal natolik, že se rozhodl napravit nelichotivý obraz nevinné a uražené mladé dámy operou.
Vzniklo tak dílo z prostředí mondénní lázeňské společnosti: V Luhačovicích skladatel Živný potkává svou dávnou lásku Mílu. Mílina matka zabránila jejich sňatku, ze vztahu se však narodilo dítě. Přestože se Míla konečně odhodlává k činu navzdory matčiným výhružkám a odchází se Živným, jejich lásce není přáno štěstí…
Přestože se Osud hraje málo, Janáčkova hudba zde přináší mnoho nového a svým bohatstvím si nezadá se skladatelovými nejznámějšími díly.

Vstupenky můžete zakoupit též on-line přímo na ticketportal.cz
a ihned vytisknout v pohodlí svého domova – HOMEtickets!!

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO NA TICKETPORTAL.CZ

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce