PETR KROUTIL ORCHESTRA

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
16.08.2014 22:00
Národní 20
Reduta Jazz Club, Národní 20
16.08.2014 18:00

ticketportal.cz in English version

REDUTA JAZZ CLUB
Národní 20, Praha 1
REDUTA JAZZ CLUB – PROGRAM

MAINSTREAM, LATIN

Petr Kroutil (*1973) jazzový saxofonista, klarinetista, zpěvák, flétnista a skladatel. Hudbu studoval od raného mládí, začal na zobcovou flétnu a v devíti letech přestoupil na klarinet. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru saxofon a klarinet. V roce 2003 studoval na prestižní Berklee College Of Music obor performance a jazzová kompozice. Roku 2004 se téměř na dva roky přestěhoval do Nepálu, kde navštěvoval kurzy bambusové flétny na Kathmandu Music University.
V 18 letech se stal členem Originálního Pražského Synkopického Orchestru, veřejně známým se stal díky roli Dannyho Smiřického v televizní adaptaci románu Josefa Škvoreckého Prima Sezóna.
Spoluzaložil Pražský Swingový Orchestr (P.S.O) a ansámbl Přátelé Tichého Jazzu, 2002 vydal s indickou zpěvačkou Renu Gidoomal album Bhakti Junction (Londýn). V Nepálu hrál s vlastním ansámblem The McTwisters.
Po návratu do ČR hrál po boku legendy českého jazzu Jany Koubkové (Funk and Latin Friends) a v roce 2006 založil svůj soubor Petr Kroutil Orchestra.
Ten hraje jak původní tvorbu, tak i známé americké standardy. Jde o kvintet špičkových jazzových muzikantů, jenž výjimečným a moderním způsobem navazuje na tradici americké swingové hudby a naprosto unikátním způsobem ji propojuje s prvky world music. V posledních letech rozšířil své řady o mladou a talentovanou Barboru „SWINX“ Řeháčkovou.
V létě 2012 Petr Kroutil jako jediný hudební reprezentant České republiky hrál
na slavnostním zahájení Olympijských her.
http://www.petrkroutil.com

Vstupenky můžete zakoupit a vytisknout též on-line – HOMEtickets!!

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce