Pomocník Walser

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
28.05.2014 20:00
Neuvedeno
Neuvedeno
26.05.2014 23:59

hrají: Jiří Černý, David Prachař, Saša Rašilov, Lucie Trmíková


„Diváci uvidí něco ošklivého a zároveň krásného, a ta krása převládne.
Příští týden bude můj debut. Hra se jmenuje: Usměješ se k smrti. Doufejme, že se obecenstvo v hojném počtu dostaví a zakoupí vstupenky; a když ne, tak ne, lhostejnost publika nemajícího pochopení mě nezabije.“


Inscenace vychází ze syntézy textů Roberta Walsera, Walserovských interpretací a z novely Gerta Hoffmanna Spisovatel Robert Walser vystupuje z literárního spolku. Robert Walser byl geniální literární outsider. Jeho dílo je obrazem zmatené duše i svérázným pohledem na svět kolem něj. Inscenace je rozdělena do dvou rovin, v první je to rozhovor Roberta Walsera s obchodníkem, který ho pozval na literární večer, kde má přednést čtení vlastního díla. Druhá rovina vychází přímo s Walserova díla.


Na první pohled nevzrušivý, jednoduchý a jemný příběh v sobě obsahuje univerzální téma složitosti lidské existence, nemožnosti dosažení ideálu i zlo, která má kořeny v hlouposti.


Divadelní inscenace Pomocník Walser je součástí hlavní dramaturgické linie Studia Hrdinů, která je převážně vystavěna na autorských projektech. Leitmotivem procházejícím divadelními projekty již od počátku je důraz na téma individuality, většinou pak umělce v mezních situacích a jeho role ve společnosti. V duchu estetiky Studia Hrdinů je pak formálně konceptuální syntézou divadla a výtvarného umění.


 

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce