ROBERTO FONSECA QUINTET

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
27.03.2014 20:00
Neuvedeno
Neuvedeno
26.03.2014 23:59

JAZZ MEETS WORLD 2014

ROBERTO FONSECA QUINTET

27.3.2014 20:00
Divadlo Hybernia, nám. Republiky 4, Praha 1 

Roberto Fonseca – piano, klávesy, zpěv, Joel Hierrezuelo – perkuse, Ramsés Rodríguez – bicí, Yandy Martínez – basa, Cherif Soumano – kora, africké perkuce

Roberto Fonseca je kubánský jazzový pianista a skladatel. Jeho první deska En El Comienzo, kterou nahrál s Javierm Zalbou a skupinou Temperamento, byla v roce 1999 oceněna jako nejlepší kubánské jazzové album. Tento úspěch přiměl Fontescu k práci na dvou dalších sólových deskách: Tiene Que Ver and Elengo. Obě kombinují latin jazz, drum and bass, hip-hop a afrokubánské rytmy. V této době pracoval také jako doprovodný klavírista, hip hopový producent, skladatel filmové hudby a živil se dokonce i předváděním módy. Roberto Fonseca si vysloužil přídomek nejslibnějšího a nejvýznamnějšího kubánského hudebního talentu, opravdového objevu či mimořádného pianisty své generace. Začal také vystupovat s Buena Vista Social Clubem, kde nahradil Rubéna Gonzáleze. Potkal se tak s kubánskými legendami jako Ibrahimem Fererrem nebo Manuelem Galbánem. S Buena Vista Social Clubem tak odehrál více než 400 koncertů po celém světě. V roce 2012 vydal své poslední album Yo.
Roberto Fonseca vystupuje s ohromným entuziasmem živě, předvádí na jevišti ohromující výkony a jeho přístup ke klavíru je naprosto virtuosní, vášnivý, všestranný, leckdy takřka orchestrální. Ferrer k tomu podotknul: „Jen ho nechte, ať si hraje!“ Fonseca, jehož klavírní umění mísí tradiční kubánský soul a jazz, tvoří na klávesách neuvěřitelné, energií nabité škály, v nichž můžeme zaslechnout stopy Monkovy odměřenosti i jemný smysl pro poetické melodie. 


www.jmw.cz

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce