SMS /Škorpík – Mátlová – Svěcený/

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
21.11.2014 19:00
Neuvedeno
Neuvedeno
20.11.2014 23:59

SMS je hudební projekt tří osobností: Jaroslava Svěceného, Markéty Mátlové a Jiřího Škorpíka. Houslista, sopranistka a skladatel, aranžér, zpěvák, klarinetista a hráč na zobcové flétny v jedné osobě nás zavedou do barevného, alchymisticky namíchaného světa hudby, kde si baroko podává ruku s dneškem, klasicismus s předvčerejškem a romantismus budoucností.

Jiří Škorpík experimentuje, míchá hudební ingredience a vytváří osvěžující lektvar pro všechny generace posluchačů. Vystoupení našeho projektu SMS se nedá pojmenovat jako “pouhé” vystoupení…Je to lépe řečeno příjemný večer strávený mezi přáteli. Tak to cítí jeho protagonisté.

Jaroslav Svěcený je velkou a ceněnou osobností v oblasti vážné hudby, její historie a také historie svého hudebního nástroje, který se podílí na vážnosti večera vůdčím způsobem.

Markéta Mátlová s brilatní technikou hlasu oslní v každé písni, v každém aranžmá a dává pojetí SMS něhu a ženskou krásu. Její hlas je použit i jako hudební nástroj, což je velmi nezvyklé.

Jiří Škorpík, poslední aktér projektu SMS a duchovní otec vokálního seskupení 4TET, který zpracoval tento program opravdu stylově. Aranžmá světoznámých hudebních skladatelů J.S.Bacha, W.A. Mozarta, L. Janáčka a dalších jsou asi hlavním překvapením a hybnou silou tohoto projektu. Projekt SMS je hudebním osvěžením pro všechny generace posluchačů a dokazuje svým nevšedním pojetím zpěvu a barevnou instrumentací opírající se o fantazii bez hranic, že hudba může pohladit, dojmout, ale i rozesmát.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce
Pro.
2

JELEN

O2 arena ( Praha )

Vstupenky