TAPE FIVE (DE)

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
29.04.2014 19:30
Neuvedeno
Neuvedeno
28.04.2014 23:59

Tape Five – živelný elektroswing říznutý bossanovou v Praze

V roce 2006 vydalo volné sdružení muzikantů kolem Martina Strathausera své první album a od té doby se s jejich produkcí mohou posluchači seznámit na více než sedmi stovkách hudebních kompilací či dalších třech albech, které do letošního ledna spatřily světlo světa. Jejich desky se prodávají v Evropě, USA i Asii a právě s posledním albem Swing Patrol přijždí Tape Five jako sextet v úterý 29. dubna do Lucerna Music Baru, aby se vůbec poprvé ve své historii představili českému publiku.

Tape Five kombinuje množství stylů a hudebních vlivů s důrazem na elegantní kompozice, v jejich tvorbě převládá swing a elektroswing, ale najdete zde i bossanovu, latino a nu-jazz či živelné retro interpretace. Přesvědčit o tom se mohou posluchači nejen na řadových albech, ale i kompilacích – mimo jiné Cafe del Mar, Jazzy Lounge, Swing a la Mode či Electro Swing Revolution, stejně tak jako na remixech jejich singlů z loňského roku. 

Formace Tape Five se do současné podoby rodila pomalu a dá se říct, že je stále živá. Na koncertní turné vyráží jako oktet, občas vystupují v orchestrální podobě, počet muzikantů přizpůsobují požadavkům promotérů, umí vystupovat i jako 4 – 9 ti členné formace.

www.tapefive.com  

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce