VerTeDance: Korekce

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
23.10.2014 20:00
Husitská 24a/899
divadlo Ponec
23.10.2014 19:00

Co je nesvoboda víme, ale víme, co je to svoboda? Pojďme na chvíli zažít slast z nesvobody. Slast spoutání a určenosti, kde není pochyb. Kde vše, co se na maličké ploše odehraje, je výjimečné, křehké a drahocenné.

Nesvoboda. Něco, čeho se bojíme. Nemožnost rozhodnout se jakkoli. Odejít když chci, kam chci a s kým chci. Dělat cokoli. Pocit širého nepřehlédnutelného oceánu možností, které nás lákají, ale jsou nám odepřeny.

Co je nesvoboda víme, ale víme, co je to svoboda? Jak v ní najít klid? Čím to, že možnost neomezeného výběru paralyzuje naši schopnost se pro něco rozhodnout, něčemu uvěřit a skutečně se pro to nadchnout? Dosáhnout konkrétního cíle, který stojí v mlze tak blízko před námi.Ta únava z neustálého hledání cíle.

We are very well aware of what is lack of freedom. But do we know what freedom is? Let’s indulge in lack of freedom, if only for a while. The pleasure of confinement and predetermination, erasing all doubts. The situation where all that takes place despite the limited space is exceptional, fragile and precious.

Lack of freedom. Something we fear. The impossibility to take a decision. To leave when we want to leave, wherever we want to go with whomever we want to. To do whatever we want to. Seeing an immense ocean of possibilities that remain forbidden to us.

We are very well aware of what is lack of freedom. But do we know what freedom is? How to find inner peace within freedom? How come the possibility of unlimited choices paralyses our capacity to make a decision, to truly believe in something, to be truly impassioned? To reach a palpable goal that is standing right in front of our eyes in the haze. The fatigue arising from the incessant search for the goal.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce