Wim Vandekeybus & ULTIMA VEZ: Talk to the Demon

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
04.04.2014 20:00
Na Poříčí 26
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1
03.04.2014 23:59

Wim Vandekeybus & Ultima Vez: Talk to the Demon 
Světová premiéra


Nové představení Wima Vandekeybuse, které vzniká v koprodukci s divadlem Archa, bude mít v dubnu v Praze světovou premiéru.

Wim Vandekeybus se ve svém novém projektu zkoumá, jak sociální sítě a média působí na emoce a myšlení dětí, jak děti tato média používají a jak jsou jimi naopak využívány až zneužívány. Klade si otázku, jak to ovlivní jejich další život.
Z nedávné historie známe případy, kdy totalitní režimy využívaly děti jako mocenský propagandistický nástroj, který prosazoval určitý světový názor a pomáhal těmto režimům upevňovat politickou moc. Takové jednání pozorujeme např. v děsivém dekretu č. 770 Nicolae Ceausesca zakazujícím interrupce i antikoncepci. Nechtěné děti, které se narodily poté, co byla jejich matkám zamítnuta žádost o interrupci, se pak s větší pravděpodobností v dospělosti dostávaly do konfliktu s autoritami nebo dokonce se zákonem.


V představení Wima Vandekeybuse budou účinkovat dvě asi desetileté děti a sedm tanečníků včetně Jerryho Killicka (z Forced Entertainment).


www.divadloarcha.cz

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce