Drž mě pevně, miluj mě zlehka.

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
07.03.2014 19:00
Vodičkova 28
Divadlo ABC, Praha
27.02.2014 18:30

Česká premiéra divadelní adaptace úspěšného románu oblíbeného amerického autora Roberta Fulghuma plná tance, písní a moudré nostalgie.

Děj se odehrává v americké tančírně tanga, kde se setkávají lidé nejrůznějšího věku, pohlaví, národnosti, náboženského vyznání či sexuální orientace… To, co je důležité venku, zde není podstatné… Jde tu totiž o jediné – o tanec. Argentinské tango – krásné ženy, vysoké podpatky, odvážné šaty, vášeň, slunce, temperament… anebo také obyčejní lidé, jak ve své knize říká Robert Fulghum: „Poutníci směřující k místu zasvěcenému potřebě lásky, dotyku a objetí, které pohání hluboce lidská potřeba pohybovat se společně do rytmu hudby – obyčejná touha tancovat.“ Tango zde totiž není pouhým tancem, ale životní cestou, novým způsobem vnímání sebe i světa kolem – otevřením dveří v pokoji života.
Touto inscenací bychom rádi navázali na dramaturgickou linku takzvaných muzikálů pro činoherce. Autorem divadelní adaptace je Miroslav Hanuš, který v Divadle ABC režíroval například Šakalí léta či hru Pan Kaplan má třídu rád. Také v této inscenaci počítá s živou kapelou, tancem a celou řadou písní, takže příznivci hudebního divadla si jistě přijdou na své.


S použitím překladu Jiřího Hrubého.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce