GALLON DRUNK /UK/

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
28.03.2014 20:00
Minská 15
Klub Mersey, Minská 15, Brno
27.03.2014 23:59

Alternativní rocková skupina vznikla v Londýně v roce 1990 a jejich temný zvuk je ovlivněn celou řadou vlivů od punku k blues a jazzu. Jejich divoký syrový rock s prvky blues evokuje tvorbu a koncerty skupiny Birthday Party, kde zpíval Nick Cave, než se vydal na sólovou dráhu, a která byla proslulá svou až zničující energií. Když se však podíváme na obsazení kapely, je jasné proč: kapelu vede člen Caveových Bad Seeds James Johnston.
Své debutové album You, the Night … and the Music vydali v roce 1992, velká vlna popularity však přišla o rok později po vydání desky From the Heart of Town, která byla nominována na Mercury Prize, a kapela si zahrála v USA na místech jako Hollywood Bowl či Madison Square Garden. Odehráli velké evropské a americké turné jako headliner a mimoto předskakovali PJ Harvey na jejích koncertech. Následně v tříletých odstupech vydali další studiové desky In the Long Still Night (1996), Black Milk (1999) a Fire Music (2002).
Po přestávce se v roce 2007 vracejí s albem The Rotten Mile ukazujícím, že esprit divoké australskoberlínské scény 80. let okolo Bad Seeds a Crime And City Solution je stále živý. Dominuje mu energický a procítěný projev Johnstona a špinavý zvuk v čele s drásavou kytarou. Na svou zatím poslední desku The Road Gets Darker from Here (2012) naváží letos v březnu, kdy je plánováno vydání nového alba The Soul Of The Hour.
Zakladatel a frontman kapely James Johnston hrál mimo Gallon Drunk v Bad Seeds Nicka Cavea a působil v psychedelické rockové kapele Faust (2006-2012). V současnosti je spolu s bubeníkem Ianem Whitem z Gallon Drunk rovněž členem Big Sexy Noise s Lydií Lunch.
Nenechte si ujít výjimečný koncert v klubu Mersey 28.3.2014 od 20 hodin! Po skončení koncertu afterparty s DJ Liquidem A.
http://www.gallondrunk.com/
https://myspace.com/gallondrunk

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce
Pro.
21

NIGHTWISH

O2 arena ( Praha )

Vstupenky