How To Dress Well /USA

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
19.11.2014 20:00
Neuvedeno
Neuvedeno
18.11.2014 23:30

Projekt How To Dress Well se představí ve Futurum Music Baru

How to Dress Well je umělecké jméno Američana Toma Krella narozeného v roce 1984.

Krell začal šířit v roce 2009 svá EP online. Jeho debutové album Love Remains vyšlo v roce 2010 na labelu Lefse v USA a na labelu Tri Angle v Evropě a Asii. Na stránkách Pitchfork Media získalo vysoké ocenění 8.7 a označení „Best New Music“. Stereogum How To Dress Well ocenil jako jednu ze „40 nejlepších kapel roku 2010“. Spin  dal albu osm hvězd z deseti a charakterizoval jej jako „stejně tak meditativní jako asociativní… se zlomky vzpomínek na Shai nebo TLC.“

Love Remains v podstatě tvořila jeho nejlepší raná EP. Díky úspěchu desky Love Remains Krell podepisuje smlouvu s Weird World Records, firmou pod Domino Records.

Krell spolupracoval s Active Child, Forest Swords, Shlohmo a Jacques Greenem a nahrál své verze písniček od lidí jako R. Kelly, Elite Gymnastics, Xiu Xiu a Janet Jackson.

Po EP Just Once z roku 2011 se Krell vrátil v roce 2012 s albem Total Loss. To opět získává na serveru Pitchfork nálepku  „Best New Music“  a je popisováno jako “ dílo břitkého a devastujícího umění“. Album se na stejném serveru dostává mezi padesát nejlepších desek roku 2012.

Total Loss vyšlo v USA na Acéphale Records a celosvětově na Weird World Records.

V dubnu 2014 Krell vydává singl „Repeat Pleasure“ ze svého nového alba „What Is This Heart?“, které vyšlo v červnu a opět je na Pitchforku oceněno jako „Best New Music“ s vysokým hodnocením 8.8. 19.listopadu pak project How To Dress Well zahraje živě v pražském Futurum Music Baru.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce