JAKE E. LEE´S RED DRAGON CARTEL (USA)

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
24.05.2014 20:00
Neuvedeno
Neuvedeno
23.05.2014 23:59

JAKE E. LEE’S Red Dragon Cartel (USA) / ex Ozzy Osbourne / Tour 2014

Stojaté vody současné světové rockmetalové scény nedávno zčeřila zpráva o ambiciozním projektu RED DRAGON CARTEL, v jehož čele stojí kytarový virtuoz JACK E. LEE. Po dvaceti letech v ústraní se tak velice razantně vrací na scénu jeden z nejvýznamnějších doprovodných spoluhráčů v kariéře Ozzyho Osbournea. V únoru 2014 vychází studiová deska a po jejím vydání bude následovat celosvětové turné, které v Evropě zahrnuje i účast na nejprestižnějších festivalech typu Sweden Rock a Donington. Dvě z koncertních zastávek budou i v České republice.
Jake E. Lee v roce 1982 uspěl v konkurzu více než pětiset adeptů na post kytaristy v doprovodném bandu Ozzyho Osbournea a v dekádě 1982-1992 zde zanechal svoji nesmazatelnou stopu. Významnou měrou se podílel i na kompozicích slavné Ozzyho desky Bark At The Moon (1983) a další deska The Ultimate Sin (1986) byla už z větší části jeho autorským dílem!
Po odchodu z Ozzyho bandu Lee zakládá v roce 1989 kapelu Badlands, která více inklinuje k tradičnímu pojetí hard rocku. V této americké supergroup se sešel s bývalým zpěvákem Black Sabbath Ray Gillenem a s budoucím Kissákem bubeníkem Ericem Singerem. Badlands pak do svého rozpadu v roce 1992 natočili dvě skvělé a nadčasové desky, Badlands (1989) a Woodoo Highway (1991).

Red Dragon Cartel: Jake E. Lee – kytara, DJ Smith – zpěv, Ronnie Mancuso – basa, Jonas Fairley – bicí

Na debutové desce Red Dragon Cartel se objevují i významní zpěváci Robin Zander (Cheap Trick), Paul Di’Anno (ex Iron Maiden) či baskytarista Rex Brown (Pantera). Koncertní setlist pak slibuje mix největších hitů z éry Leeho působení u Ozzyho, dále nejlepší písně od kapely Badlands i skladby z novinky Red Dragon Cartel!


www.ozzyapotkan.cz  

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce