JANA KIRSCHNER: Moruša Biela

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
16.05.2014 19:30
Palackého tř. 126
KC SEMILASSO, Palackého tř. 126, Brno
14.05.2014 23:00

Zpěvačka Jana Kirschner uvádí na evropskou hudební scénu Moruši, unikátní projekt, který vyniká citlivým novátorstvím, ale zároveň se pevně opírá o tradice. Po měsících příprav Moruše spojila 18 skvělých muzikantů ze třech zemí (Velké Británie, Česka a Slovenska), kteří během dvou lednových týdnů ve studiu SONO nedaleko Prahy nahráli více než 100 minut originální autorské hudby, 17 nových skladeb. Projekt Moruše je rozdělený na dvě části: Bílá a Černá.
Projekt Moruše odvážně propojuje nejen rozličné hudební směry, jako je pop, klasická hudba, elektro i lidová tvorba, ale také muzikanty a hudební nástroje. Například tradiční cimbál, housle, violoncello, akordeon, klarinet  a kontrabas kontrastně doplňují elektrické hudební nástroje, kytary, klávesy a elektronika, a mužský pěvecký kvartet. „I přes použití takových nástrojů, jako je cimbál, housle, akordeon, je Moruše současná. Nejde o tradiční lidovou hudbu,Moruše je moderní a hovoří moderním jazykem. Ukazuje krásu slova, povznáší a provokuje. Je odvážná a není pro všechny. Ale těm, kteří otevřou svá srdce, odhalí svoje tajemství a dovolí jim nahlédnout do jejího magického světa,“ dodává Jana Kirschner.
(klávesy- Eddie Stevens, bicí – Tom Skinner, basa – Rob Mullarkey, kytara – Nathaniel Keen,housle, viola, zlobcoke – Miloš Valent, cimbál – Marcel Comendant, violoncello – Jozef Ľupták, akordeon – Boris Lenko, klarinet, basklarinet – Branislav Dugovič, marimba, vibrafon – Štefan Bugala plus mužský pěvecký kvartet)

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce
Bře.
12

JUSTIN BIEBER

O2 arena ( Praha )

Vstupenky