JUAN DE MARCOS GONZÁLEZ & AFRO-CUBAN ALL STARS

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
15.05.2014 21:00
Neuvedeno
Neuvedeno
14.05.2014 23:59

JAZZ MEETS WORLD 2014

JUAN DE MARCOS GONZÁLEZ & AFRO-CUBAN ALL STARS
15.5.2014 21:00
Lucerna Music Bar Vodičkova 36, Praha
www.jmw.cz

Juan De Marcos Gonzalez je hlavní postavou současné kubánské hudby. Jeho životním posláním je prezentovat bohatství, rozmanitost a vitalitu kubánské hudby po celém světě.
Jeho práce se skupinami Afro-Cuban All Stars, Buena Vista Social Club, Sierra Maestra a s vynikajícímiumělci Rubenem Gonzalezem, Ibrahimem Ferrerem, mimořádně přispěla ke zviditelnění hudby jeho země ve světě.
Hudebníci na nahrávkách volně sestavených pod praporem Afro Cuban All Strars čerpají z vynikající hudby stále málo známé mimo jejich zemi. Pozadí nahrávek je pozoruhodně různorodé. Noví umělci jako Tirso Duarte, Leo Vera a Charanga Habanera vystupují vedle takových jazzových es, jako je mistr saxofonu a klarinetu David Suarez a pianista a aranžér Dave Alfaro. Jsou zde noví bubeníci/perkusionisté takoví jako Adel Gonzalez a Pacha Portuondo. Nesmíme opomenout ani elektrické ale i komorní housle Luise Langa. Práce Juana de Marcose byla třikrát nominována na cenu Grammy, jednou na cenu Latin Bilboard a jeho Afro-Cuban All Stars byl časopisem Down Beat Magazine zvolen za nejlepší kapelu.
Během své kariéry Juan de Marcos aranžoval, řídil, produkoval nebo koprodukoval více než 25 alb a některé z nich, jako např. Dundunbanza (Sierra Maestra 1994), Toda Kuba la gusta (Afro-Cuban All Stars 1997), Distinto, diferente (Afro-Cuban All Stars 1999), Buena Vista Social Club (1997), Introducing Ruben Gonzales (Ruben Gonzalez 1997) a Buena Vista Social Club presesents Ibrahim Ferrer, (1999) jsou uznávané jako klíčové kubánské hudební projekty 20. století.
Marcos je mnoha specialisty považován za skutečného vůdce kubánského hudebního revivalu minulých let.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce