KABARET KAFKA, Národní divadlo Brno

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
16.11.2014 19:00
Zelný trh 4
Divadlo Reduta
06.11.2014 18:30

Divadlo Reduta, Zelný trh 4, Brno

DORA VICENÍKOVÁ, DANIEL ŠPINAR
autor:
Franz Kafka, Daniel Špinar, Dora Viceníková
režie: Daniel Špinar
dramaturg: Dora Viceníková
scéna: Henrich Boráros
kostýmy: Linda Boráros

Kabaret Kafka volně spojuje motivy Kafkova díla, které zázračně oslovuje další… 
Kafkovo literární dílo obsahuje kratší povídkové prózy, z toho množství fragmentů, tři nedokončené romány, deníky a korespondenci. Jen menší část svého díla vzal Kafka na milost a dal souhlas k jeho vydáním za svého života. Před smrtí mnoho rukopisů spálil, všechno, co nebylo v jeho dosahu, přikázal, aby se zničilo. Posmrtné vydání jeho spisů vycházelo péčí Kafkova přítele Maxe Broda.
Za svůj hlavní životní úkol považoval psaní a obtížně je uváděl v soulad s prací v pojišťovacím úřadě, kterou svědomitě vykonával. Psaní bylo při Kafkově maximalismu zápasem o nejvyšší cíle, zápasem s nemožností. Odtud Kafkova ustavičná nespokojenost téměř se vším, co napsal, odtud takové množství krátkých i delších rozběhů, na které už nikdy nenavázal, odtud tolik fragmentů v jeho díle. Psaní bylo pro něho spásou i zatracením, službou ďáblu, posilou i trýzní, štěstím i zoufalstvím, překážkou na cestě životem i útočištěm v čase beznaděje a porážek.
Kabaret Kafka zpracovává Kafkův nejslavnější dopis – Dopis otci, ve kterém otevírá nejintimnější témata a pojmenovává svůj postoj k životu.

Vstupenky můžete zakoupit též on-line přímo na ticketportal.cz
a ihned vytisknout v pohodlí svého domova – HOMEtickets!!

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO NA TICKETPORTAL.CZ

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce