Kyiv modern ballet – CARMEN TV

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
18.09.2014 19:00
Neuvedeno
Neuvedeno
16.09.2014 18:30

DIVADLO „KYIV MODERN-BALLET“ (UKRAJINA), představení ve dvou sériích “CARMEN.TV”, hudba Georgese Bizeta. 17.09 od 19.00 – divadlo Hybernia, Praha; 18.09 od 19.00 Janačkovo divadlo, Brno.
Choreograf a režisér Radu Poklitaru – jeden z nejtalentovanějších evropských mladých mistrů baletu; jeho jméno je spojeno s drzostí a experimenty; výjimečný choreograf, vyjadřující se plastickými obrazy, mající nezaměnitelný projev; každá jeho práce je odvážným experimentem a drzým hledáním s neočekávaným přednesem příběhů, známých po celém světě, která je vždy podřízena hudbě a do hloubky otevírá složitý vnitřní boj lidské duše.
„Kyiv modern-ballet“ si ihned po svém založení panem Radu Poklitaru získal pověst nejradikálnějšího a nejneočekávanějšího divadla moderních tanců v celém postsovětském světě …
«Carmen.TV» je první inscenací tohoto kolektivu, která doslova převrátila divadelní svět.
Inscenace Radu zcela dopodrobna vypráví příběh a zachovává si španělskou barvitost kostýmů, přičemž příběh vypráví moderní mládež s vnitřní nevyrovnaností, brutálními ambicemi a krvavým projevováním svých pocitů: Carmen není natolik svobodomyslná, nakolik je nevychovanou divokou kočkou; José je vycvičený podpantoflák, který se opíjí svým otroctvím; manýry Toreadora jsou opsány od idolů estrádního popu, banda cikánek a vojáků jsou lidé, kteří zabloudili v sexuálních otázkách prostých lidí nebo „fanatici“, kteří si lebedí v lesku zářících celebrit.
Vyprávění je dvojsmyslné: Radu Poklitaru se domnívá, že je nutné vyprávět drama s určitým vnitřním výsměchem, přičemž výsměch je v tomto případě synonymem pro střízlivý pohled na život.
V roce 2007 získalo představení «Carmen.TV» hned dvě ocenění: Kyjevské pektorále za NEJLEPŠÍ PŘEDSTAVENÍ ROKU a NEJLEPŠÍ PRÁCI MISTRA BALETU.
„Kyiv Modern-Ballet“ měl úspěšný turné ve Francii, Španělsku, Nizozemsku, Belgii, Portugalsku, Rumunsku, Číně, Thajsku.
DIVADLO „KYIV MODERN-BALLET“ UKRAJINA.
www.kmbtheatre.kiev.ua

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce