LAIBACH: SPECTRE

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
18.04.2014 20:00
Neuvedeno
Neuvedeno
17.04.2014 23:59

LAIBACH PŘIJEDOU V DUBNU DO ARCHY OSOBNĚ PŘEDSTAVIT JEJICH NOVÉ ALBUM SPECTRE

Osm let si příznivci Laibach museli počkat na jejich nové studiové album. Počátkem března kapela jejich trpělivost odmění novinkou Spectre, kterou 18.dubna přijede představit do pražského Divadla Archa.
Na albu Spectre Laibach navazují na koncepční desku Volk (2006) v o poznání elektroničtější poloze a smělý krok vpřed učinili v textech. Přestože se Laibach politických témat dotýkali a budili kontroverzní dojmy již dříve, od označení politické kapely se vždy distancovali. Až s deskou Spectre skupina otevřeně zaujímá jednoznačně vyhraněný postoj.
Přestože album bude v prodeji až 3.března, již nyní je k poslechu skladba Resistance Is Futile (http://bit.ly/K5IUMZ). 
Turné, které vypukne 6.března ve švýcarském Luzernu, zahrnuje celkem 24 zastávek po největších evropských metropolích a současně první výpravu Laibach do Číny, kde jejich vystoupení v Hong Kongu bude předcházet výstava Laibach Kunst a seminář Laibach na tamní univerzitě.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 ve Slovinsku. Po letech bojů s totalitní cenzurou a zákazu činnosti po celém území tehdejší Jugoslávie vyvolala skutečný průlom deska Opus dei (1987), kterou vydalo britské vydavatelství Mute, a následující Sympathy For The Devil (1989), se kterou se Laibach rozjeli na turné po Evropě a USA. Nálepka kontroverzní kapely, skvělé coververze hitů např. od Opus, Queen, Beatles nebo Rolling Stones, svébytná industriální hudba, zajímavá pódiová show, odvážné multimediální projekty…to vše způsobilo, že si svět Laibach záhy zamiloval a miluje je dodnes.


Dubnový pražský koncert pořádá Divadlo Archa ve spolupráci s Laibach.


www.laibach.org
www.divadloarcha.cz  

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce