Modrovous

POZOR ! Tato akce již proběhla a nelze na ní zakoupit lístky. Jiný termín?
09.05.2014 19:30
Zelená 15a
Dejvické divadlo
09.05.2014 19:00

Petra Tejnorová, Karel František Tománek a kolektiv
MODROVOUS/SUOVORDOM
Tři příběhy o jednom příběhu


PREMIÉRA 15.04.2010


Hrají: Jaroslav Plesl, Simona Babčáková / Vanda Hybnerová, Jana Holcová, Martha Issová / Pavla Beretová, Jakub Gottwald, Lucia Kašiarová a hudebníci Jan Burian a Jiří Burian.
Scéna: Antonín Šilar, kostýmy: Máša Černíková, video mapping: Jonáš Strouhal (Macula), hudba: Jan Burian, dramaturgie: Martina Musilová a Karel František Tománek


Režie: Petra Tejnorová


Tři příběhy o jednom příběhu ženy a muže. Vychází z legendy o muži s modrými vousy. Variací tohoto příběhu je nesčetně a byly zpracovány mnoha světovými autory. Nás na tomto příběhu zajímá inverze vlády muže a prokletí ženy. Muži se zmítají mezi dvěma fikcemi. Na jedné straně musejí předstírat jemnost, sympatie, na druhé straně se cítí být vydáni na milost a nemilost mýtu divokého samce. Žena, měníc se v anděla, mění muže v bestii. Už nestačí, aby se jen nechávala milovat. I ty nejnadějnější city musí ověřovat a kontrolovat, aby se nestaly záminkou pro jiné, méně krásné city a tužby. Inspirováno filmy tzv. korejského žánrového konstruktu a filmy, pro něž je typická hra s vyprávěním a časovými rovinami.

Další termíny

Další termíny této akce nejsou nabízeny.

Podobné akce